Útulný domček na Kréte za super cenu

55.000€

Popis

Ponúkam na predaj útulný grécky dom v horskej dedine Schinokapsala na južnej Kréte v časti Lasithi vzdialenom od najbližšej pláže Achlia 7km, 21km od mesta Ierapetra, ktorá je prezývaná ako „nevesta Líbyjského mora“.
Dedinka leží na úpätí hory Thripti v nadmorskej výške niečo vyše 400m. Je to amfiteátrovo postavená dedina s nekonečným výhľadom na Líbijské more. V oblasti je veľa vodných zdrojov, vďaka nim je táto oblasť úrodná a zelená, s množstvom borovicových lesov a olivových hájov. V Schinokapsale akoby zastal čas…., v súčasnosti tam žije cca 100 domácich obyvateľov, avšak krásy obce a jej výnimočná klíma prilákali záujem mnohých cudzincov, ktorí sa či už natrvalo alebo príležitostne rozhodli žiť v Schinokapsale v rekonštruovaných starých domoch.
V obci sú dva kostoly, vrátane byzantského kostola Saint Georgios s výnimočnými nástennými maľbami, obklopeného olivovníkmi.
Blízka pláž Achlia so slnečníkmi a miestnou tavernou sa radí medzi najkrajšie pláže na Kréte. Pláž Mavros Kolympos charakterizuje divoká a skalnatá krajina s tmavými kamienkami a pokojnou vodou.
Do rušnejšieho prímorského mestečka Makry Gialos je to 13km, kde sú ďalšie pláže, najzámejšia Diaskari, tiež s vychýrenou tavernou, ktorú vyhľadávajú aj domáci.

Dom pozostáva z dvoch podlaží, zvláštnosťou je, že vchod je na prvé poschodie a do prízemia vedú točité schody. Jeho výmera je 60 m2.

Názor makléra: Ak si potrebujete oddýchnuť od stresu, relaxovať, užívať si čaro prírody ale byť zároveň v blízkosti pláží v milovanom Grécku, tento dom čaká práve na Vás. Ak uvažujete aj o investícii, následný prenájom zabezpečíme. Tktiež zabezpečíme jeho údržbu a prípadné opravy

Zdieľajte, sledujte: